باغ های شیراز

باغ ارم

از جمله زیباترین باغ های شیراز که سروناز ان شهرت جهانی دارد، باغ بسیار زیبای ارم می باشد. شاهکاری از هنر دوران قاجاریه که همچون نگینی در میان باغ قرار دارد، نقاشی، حجاری، کاشی کاری و گچبری بی نظری را به نمایش می گذارد. گلهای زینتی و گونه های متنوع گیاهی موجود در این باغ آن را به مرکزی بسیار جذاب و دیدنی برای گردشگران مبدل کرده است.

باغ عفیف آباد

باغ عفیف آباد یا باغ گلشن از باغهای زیبای شهر شیراز است. ساختمان این باغ توسط میرزا علی محمد خان قوام الملک احداث گردیده است. عمارت این باغ با گچبری و مقرنس کاری های زیبایی تزئین شده است. از جمله بناهای دیگر این مکان می توان به قهوه خانه سنتی و حمام خزینه دار آن اشاره نمود. امروزه از زیر زمین این ساختمان به عنوان موزه سلاح های نظامی استفاده می شود.

باغ جهان نما

باغ زیبای جهان نما از آثار دوران کریمخان زند (وکیل الرعایا) است. ساختمان کلاه فرنگی این باغ به شکل هشت ضلعی و همانند ساختمان کلاه فرنگی باغ نظر ساخته شده است. طرح و اسلوب این باغ نظیر باغ نظر بوده و سروهای کهنی آن را آراسته است. 

باغ دلگشا

این باغ زیبا در شمال شرقی شیراز و در نزدیکی آرامگاه سعدی واقع شده است.  درختان نارنج زیبایی این باغ را در فصل بهار دو چندان کرده است. این باغ  در دوران صفویه از باغهای معروف شیراز به شمار می آمده است.

Background Image

Header Color

:

Content Color

: